מקובל או מקבל?

מי אינו זקוק לישועה? אחד זקוק לרפואה, ורעהו לפרנסה, השלישי לזיווג, והרביעי מבקש רק עצה טובה. במקביל לפנייה לבורא עולם, רבים מאתנו פונים לצדיק ומקווים שיהווה צינור אל הקדוש ברוך הוא. יתפלל בעדנו, ייעץ לנו עצה חכמה על פי דרך התורה ויכוון את דרכנו. לצערנו הרב, לא פעם אנו נתקלים בשרלטנים המתחזים לרבנים 'צדיקים', אשר ביניהם לבין קדושה אין דבר. העוזרים שלהם כבר דאגו להפיץ את 'מעשי הנפלאות' שלהם. תורים ארוכים משתרכים בכניסה לביתם, וטכניקות פסיכולוגיות מהוות אצלם מרכיב משמעותי בהשגת עוד כמה אלפי דולרים והעשרת חשבון הבנק שלהם על חשבון יהודים תועים.

כמובן, אין מדובר באנשים יראי שמיים ורובם אינם דתיים כלל, גם אם הם נראים כאלה. לא פעם התוצאה של פגישה עימם מובילה לשברון לב ולעיתים אף לפגיעה נפשית חמורה של האדם שבא לבקש ישועה.

סיפר פעם יהודי כי הגיע להתפלל בקברו של הבבא סאלי זצ"ל. לאחר שסיים להתפלל ולבקש שייענו בקשותיו בזכות הצדיק, ראה 'מקובל' שעומד בצד ולידו מספר אנשים עומדים בתור כדי לקבל ברכה מה'צדיק'. היהודי נעמד כמו כולם וחיכה לתורו. 'מה יש לי להפסיד...' חשב לעצמו, 'נראה שמדובר במקובל רציני, אם אנשים רבים כל כך מחכים בתור לברכתו'.

כאשר הגיע תורו, ראה שפניו של ה'מקובל' מוכרות לו... הוא לא האמין למראה עיניו. סמי מהגדוד בצבא עמד מולו בבגדי המקובל. גם סמי זיהה אותו מיד. "סמי? מה נסגר?..." סמי לקח אותו הצידה והשאיר אותו המום כשסיפר לו שמצא מקור הכנסה משתלם. לברך יהודים!!! "האמת אין לי מושג מה הרבנים שלכם לוחשים, אני עוצם עיניים, ממלמל משהו ומסיים ב"ברכה והצלחה". "אבל אני לא מבין", שואל אותו חברנו, "אתה בכלל דרוזי"...

עד כמה שהסיפור נשמע הזוי, הוא אמיתי לחלוטין ופורסם על ידי בעל המעשה עצמו. לצערנו, קשה לדעת מיהו מקובל אמיתי ומיהו 'מקבל כספים', אך אחת הדרכים לזהות מי בוודאות אינו מתחזה, היא הדרך שבה הוא מקבל יהודים. כאשר הצדיק שמולך פועל למען עם ישראל גם כשאינו נמצא בלשכתו, כאשר הוא מתעניין, שואל ומראה שבאמת אכפת לו ממך, ולא משנה לו מי אתה וכמה כסף הכנסת לו. כאשר אתה מרגיש שהמילים שלו נוגעות לך בנשמה, וכאשר אתה מגלה בכניסה לחדרו שלט המודיע כי "הכניסה לרב היא ללא תשלום, ואם תרצה – תתרום לצדקה", אות הוא כי הגעת למקום הנכון.

האדמור מקאלוב בחר לחיות חיים של נוודות במשך שנים ארוכות. הוא הסתובב בקהילות יהודיות רבות בעולם, חלקן נידחות ממש, כדי לסייע בכל עניין ולחזק את מצבן הרוחני. לפני כשלוש שנים החל האדמו"ר לסבול מצליעה קלה שנראתה כחולפת. אך מצבו החמיר והתגלה כמחלת ניוון שרירים מתקדמת. כיום מרותק האדמו"ר לכיסא גלגלים ומתקשר עם הסביבה באמצעות מחשב משוכלל. למרות כל זאת, הוא ממשיך להסתובב בין ערים שונות, לסייע לכל יהודי ככל יכולתו ואף מציל נפשות ממש! רבים באים אליו לקבל חיזוק ויוצאים נפעמים מהפגישה המרגשת.

יוסף היה מיואש מעצמו. הוא נחל כישלונות בלימודים, ניסה שוב ושוב ונכשל פעם אחר פעם. פעמיים ניגש לבגרויות ונכשל... היה נראה שהכישלון נדבק אליו ואינו מוכן להרפות ממנו. הוא היה מתוסכל מאד. דימויו העצמי שאף לאפס, הוא חש מרוקן ובלתי שווה. מה עושה בחור בן 17 שמרגיש כך? ישן כל היום וכשהוא מתעורר, הוא יוצא ומסתובב עד מאוחר בלילה וכך מעביר את הזמן במין ערפול חושים. הוריו עמדו מנגד ועיניהם כלות, אך כל פתרון שהציעו לא הועיל. אחד מהחבר'ה סחב אותו לפגוש את האדמו"ר מקאלוב שליט"א. יוסף לא התנגד. מה יש? הוא מחפש למלא את היום הריקני שלו, וגם זו מין חוויה, לא?!

יוסף הוקסם מהאישיות ונשאב לתוכה. הוא סיפר לאדמו"ר במרירות על כשלונותיו ותסכולו וקיבל ברכה ועידוד. על פי עצת האדמו"ר, נכנס יוסף למסגרת לימודים חדשה, וניחשתם נכון – הוא הצליח בבחינות, והצלחה גררה הצלחה. הוא השתקם. כתפיו השמוטות נזקפו והוא נכנס למסלול של חיים איכותיים!

אחד מעוזרי האדמו"ר אמר: "האדמו"ר איננו קוסם חלילה, הוא בונה כלי לנפש היהודי כדי שהשפע והטובה יזרמו אליו ויוסיפו לו בריאות, פרנסה, הצלחה ושמחת חיים. הארת פניו והחמימות שהוא מקרין פותחים לבבות ומפיחים תקווה לעתיד טוב יותר".

מרגישים שהנשמה שלכם זקוקה לחיזוק? צריכים לפרוק את הלב ומחפשים אצל מי? רוצים לקבל עצה טובה או ברכה בלי לחשוש מפני מתחזים? צרו קשר עם לשכת האדמו"ר מקאלוב וקבלו מענה מיידי. אנחנו כאן בשבילכם.

מטרתנו:

- מתן עצה וברכה לכל אחד ואחת בכל תחומי החיים.
- האדמו"ר מקאלוב עומד בקשר עם כל הפונים, מייעץ, תומך ומתפלל עבור כל הבאים להתברך ולהתייעץ איתו.
- מענה אישי לכל שאלה והתלבטות בכל נושא שהוא.
- מומחיות בכל הקשור לנוער על סף פשיעה והדרדרות לסמים.
- צוות של כתשעים עובדים העומדים הכן לסיוע בכל עניין.

כותבים עלינו

"היום חלפתי כאן, וכשראיתי את המודעות עם תמונת הרבי, הוכיתי בהלם! הן זהו הרבי שאותו מחפש אני כבר חמש עשרה שנה כדי לומר לו תודה. שנים ארוכות אני מנסה להתחקות אחרי אותו רבי ולא הצלחתי, ופתאום אני מוצא אותו. הגעתי לומר מילה אחת: תודה!"

ב.נ, אילת

TOP