מיומנו של עובר

שלשה שבועות... שלושה שבועות בלבד מרגע העיבור. הלב שלי פועם ומערכת הדם מתחילה לקבל צורה ולפעול איתו בתשזורת. כלי הדם מתפתחים וניתן לראות את תנועת הלב באולטרה סאונד.

ארבעה שבועות לאחר ההתעברות. תעלת העצב בגב שלי כבר סגורה והלב פועם בקצב קבוע. תווי הפנים שקיבלתי ממך, אמא, כבר מתחילים לצוץ, כולל פתח הפה. נוצרת מערכת העיכול והנשימה, שרירי מרכז הגוף, ואיברים קטנים שיהפכו בסופו של דבר לידיים ורגליים.

שבוע חמישי. הגולגולת עדיין שקופה. הזרוע שלי נראית קצת מצחיקה, כמו רגל קטנה של ברווז. הפנים מתחילות לקבל צורה, כך גם נחיריים זעירים ואוזניים.

שבוע שישי להריון. כבר רואים את אצבעות הידיים ובהונות הרגליים. אפילו מרפקים, כף יד וקרסוליים, גם קצה אף, אוזניים ועפעפיים יש לי.

שבוע שביעי לעיבור, אני מתחיל לזוז ולקבל צורת אדם. הלבלב והכליות במקום ואיברים נוספים. אינך מרגישה, אבל אני כבר מזיז את הגפיים. איזה כיף לחיות בתוכך ולדעת שאת מחכה לי.

שבוע שמיני. האיברים החיוניים מצאו את מקומם, והשלד מתחיל להתקשות. שיניים מתחילות להיווצר, אפילו שהן בוקעות רק כמה חודשים לאחר הלידה. המוח שלי כבר מתפתח ובכל דקה נוצרים כרבע מיליון נוירונים חדשים. אני הולך להיות חכם. עוד תתגאי בי...

שבוע תשיעי, ואני גדל בקצב מהיר. אפשר כבר לדעת אם אני זכר או נקבה... אני כל כך מתרגש או אולי מתרגשת...

שבוע עשירי. תווי הפנים שלי כבר ממש מעוצבים, והציפורניים מתחילות לגדול... אל תדאגי, אינני מתכוון לשרוט אותך. את אמא שלי, מדוע שאפגע בך???

שבוע אחת עשרה. אני מתחיל למתוח את השרירים ולהתכונן ליציאה עוד כמה חודשים. אני מצטער אם את מרגישה קצת בעיטות... זה בלי כוונה...

אלה הם השלבים הראשונים בהתפתחות העובר. מדהים כיצד הלב שהוא הבסיס לכל חי, הוא הראשון להתפתח, כאילו העובר בא להגיד לנו... "אני כבר כאן, יש בי חיים!". יצירת חיים היא זכות מדהימה שניתנה רק לך – האישה. רק אישה שזכתה להחזיק חיים בתוכה תוכל לתאר את ההרגשה העצומה הזו, ולצערנו, לא כולן זוכות לכך. הנתון המזעזע מראה שמידי שנה מתבצעות מעל עשרים אלף הפלות באישור וועדות רפואיות. עשרים אלף ילדים יכלו להיוולד לחיות, לגדול, להיות רופאים, מדענים וממציאים מוכשרים. עשרות אלפי לבבות שיכלו לפעום ולשנות את העולם, הוכחדו תוך מספר שניות. כמה נשים כבר לא יכולות להביא חיים לעולם בגלל אותה פעולה שנראתה כפתרון היחיד באותו רגע וגרמה נזק תמידי.

אפשר גם אחרת!

נכון, לא תמיד קל להביא ילד לעולם. לפעמים ההריון מפתיע אותך בלתי מוכנה, ולעיתים מצבך הכלכלי קשה. הסתכלי רגע על הילד החמוד שעומד לידך ברחוב. אמא שלו יכלה בהחלטה של רגע לוותר עליו. תראי כמה היא מוקסמת מכל תנועה שלו, הביטי בחיוך המתוק שלו. כמה עונג הוא מסב לה...

מעל עשרים אלף תינוקות בשנה כבר לא יחייכו לאף אחד, כי וועדה רפואית החליטה שהם ראויים להיטחן בסכין הרופא ולהיזרק לפח האשפה במרפאה. מחקרים בהם צילמו את העובר רגע לפני חיסולו, מראים כי הוא משחרר מעין צעקה שקטה... כאילו מרגיש שעומדים לרצוח אותו.

אגודת אפרת הוקמה כדי לעזור ולסייע לנשים במצוקה. עזרה נפשית וסיוע כספי לאם הילד מנעו עם השנים חיסול של אלפי ילדים. היום הילדים האלה מחייכים, אותם לא שחטו.

אם את מכירה מישהי שחושבת להפסיק הריון, אפילו מסיבה שנראית מוצדקת, עזרי לה להחליט נכון. שלחי אותה לאגודת אפרת. שם כבר יעזרו לה לשקול ולהכריע כראוי, ואת תזכי להציל חיים! כשתראי את הילד המתוק מחייך בזכותך, תחווי אושר גדול שלא חשת כל חייך. בעצם יש רק אושר אחד גדול מזה... להחזיק את הילד שלך!

מטרתנו:

- מתן מידע רלוונטי לנשים השוקלות הפלה, המאפשר להן לקבל החלטה חופשית משוחררת מלחצים חברתיים וממסדיים הרואים בהפלה פתרון להריונות בלתי מתוכננים.
- הגברת המודעות לעובדות והשלכות הנובעות ממהלך גורלי זה.
- סיוע כספי לאלפי נשים הרות הנתונות במצוקה כלכלי ולכן רוצות לבצע הפלה.
- סיוע פסיכולוגי וסוציאלי לנשים הרות הסובלות ממצוקה נפשית ומחפשות אוזן קשבת.

כותבים עלינו

"רציתי להודות לכם מקרב הלב על התמיכה, העזרה, ההקשבה והנכונות להיות שם עבורי בכל תקופת ההריון ואחריה. בזכותכם, ואני יכולה לומר בבירור בזכותכם, יש לי שלוש בנות מדהימות, שעבור שתיים מהן קיבלתי מכם סיוע. אני רוצה להוסיף ולומר שבלעדיכם, ליאל הבכורה שלי הייתה נשארת בת יחידה".

ח. ל.

TOP