מה המטרה?

התחלת תהליך פנימי של התעוררות. את כבר מדליקה נרות שבת, משתדלת ללכת קצת יותר בצניעות, ואולי אפילו הולכת עם חברה לשיעור מידי פעם. אולי את בכלל אוהבת לרוץ מהר וכבר בתחילה הלכת על כל הקופה והחלטת שאת רוצה לחזור בתשובה עכשיו!!! האם את בדרך הנכונה? האם הרצון הטהור שלך מספיק כדי שתשיגי את המטרה?

אדם אחד מילא כרטיס בהגרלת הלוטו. הפרס הוא חמישה מליון שקלים. כמובן שאחרי שהכרטיס שכב בכיסו לא מעט זמן, הוא בודק אותו בשביל לזרוק שאריות נייר מהארנק שלו. בהצצה הראשונה נדמה לו שהמספרים דומים למספרי הזכייה... במבט שני, בעיון שלישי ובבחינה מדוקדקת רביעית וחמישית, הוא נוכח לראות ש... הם בול המספרים שזכו!!!

הוא רץ לבת הזוג שלו, מנופף בכרטיס ומלמל משהו בשפה בלתי מובנת. בת זוגו שואלת אותו מתי למד לדבר כורדיסטנית עתיקה... הוא מתייצב לשנייה ומסביר לה בעברית ברורה במה מדובר. היא מתחילה לנשום נשימות כבדות מהולות בצווחות מוזרות, מסתכלת בכרטיס ומתעלפת. מהומה קצרה במקום. דלי מים נשפך עליה, והיא מתעוררת. הם מתבוננים שוב בכרטיס ומגלים כי התאריך האחרון למשיכת הזכייה הוא... היום! מה היום??... היום עד 5:00 אחר הצהריים! ומה השעה עכשיו??? 3:00!!!!! עוד שעתיים...... הם מלבישים את הילדים, זורקים אותם לתיק רחצה, ואת התיק לבגאז'.

"קדימה", צועקת בת הזוג, "הפעם אני מרשה לך מהירות מופרזת, עקיפות, ואפילו תאונות קטנות... העיקר שנגיע בזמן. נו קדימה"...

הוא אינו מצליח להתניע את הרכב. תקוע!

"תישארי כאן", צועק בן הזוג, "אני הולך לעצור טרמפים..."

"טרמפים? אתה? ממתי?"

"מעכשיו".

מתחיל לרוץ באקסטזה לכיוון הכביש (ריצה שהייתה מזכה אותו כמעט בסכום הפרס, אם  היה רץ באולימפיאדה) מבט בשעון, מבט בכביש ואין נפש חיה.

"אין טרמפים..." הוא ממלמל לעצמו. עשר דקות עוברות וכלום. הנה האוטובוס... 'רגע!' הוא חושב לעצמו... 'לפני עשר שנים נשבעתי שלעולם לא אעלה על אוטובוס... בעצם זו לא הייתה שבועה, רק הצהרה. מה זה חשוב?! אני עולה!' הנהג נעצר, פותח את הדלת ומתנצל שאינו יכול להעלות נוסעים. החוק החדש שיצא בדיוק היום אוסר להעלות נוסעים שיעמדו באוטובוס.

"בתא מטען", הוא צועק, "על הגג... רק תקח אותי מפה..." הנהג מסתכל בו במבט מרחם משהו וסוגר את הדלת.

'אינני מוותר', הוא צועק לעצמו, נתלה על הסולם מאחורי האוטובוס, מטפס לגג ונשכב למעלה, נאחז בשפיץ ברזל שמצא. האוטובוס דוהר והוא תופס בכל כוחו כמו פעלולן מוכשר בסרט פעולה (מקור הכנסה לא רע, שכנראה היה מכניס לו כמה מיליונים). אחרי נסיעה של נצח, האוטובוס נעצר באמצע העיר. הוא קופץ מהגג. (גובה שני מטרים!) ומתחיל לרוץ. שלולית ענקית מולו, הוא צולח אותה, כולו מתלכלך והוא ממשיך לשעוט קדימה. בור בכביש, הוא נתקל, נופל, רגלו מתעקמת. "לא כואב", הוא מחליט, מנער את הבגדים וממשיך לרוץ.

מבט בשעון... עוד שתים עשרה דקות... "אין סיכוי", לוחש לו קול מתוכו. "בטח שיש!!!" הוא צועק,  מושך לעברו מבט נבהל של זקנה חביבה אך מפוחדת. ממשיך במרוצתו. דורך על שני כלבים, מפיל שלושה פחים, מדלג על גדר תיל דוקרנית בקלילות מדהימה ומגיע למקום. שוב מביט בשעון. עוד שלוש דקות נשארו לו... רץ כצבי ועף כנשר במעלה המדרגות. נעמד מול  הפקידה וצועק: "יש!"

"מה יש?" היא צועקת עליו בחזרה, מבועתת כולה. "הגעתי".

היא כבר בטוחה שיש כאן משוגע שברח ממחלקה סגורה ושוקלת להזמין איש ביטחון, ואז הוא מסביר לה במהירות במה מדובר. היא מזעיקה את המנהל. הוא מגיע, מסתכל בשעון, מביט בו ואומר: "חיכינו לך... הגעת ברגע האחרון. יותר נכון בדקה האחרונה. בוא נראה אם זכית בחמישה מיליון שקלים. את הכרטיס בבקשה..."

"כרטיס???" הוא נעצר בהלם לשנייה ארוכה, בוהה במזכירה ובמנהל, וצועק "אוי ואבוי... השארתי אותו אצל אשתי..."

נכון. היה לו רצון אמיתי, אבל הוא לא בדק אם המטרה שלו נכונה. הוא שכח שהמטרה היא לא להגיע לבניין בזמן, אלא להגיש את הכרטיס לפקיד בזמן.

האם את מבינה מהי המטרה שלך ? האם את יודעת שהמטרה היא להחזיק מעמד בדרך החדשה ולהתמיד בה? מניסיוננו ולצערנו, בנות רבות החלו תהליך של התחזקות, אך לא הבינו שהמטרה היא להגיע חזקה לסוף התהליך, והן איבדו את הכיוון כבר בתחילה. לעומתן, בנות שקיבלו ליווי מחבק לאורך כל הדרך, הצליחו להשיג את המטרה ואף עברו את התהליך בשמחה אמיתית, ללא מרירות ותסכולים. 

צניעות, שבת, טהרת המשפחה – הכול חשוב כדי להתקרב לבורא עולם, אך כאשר אדם מתקדם לבד בלי לבדוק את עצמו, כאשר הוא מנסה להתמודד עם לחצים מהסביבה בלי עזרה והכוונה, הוא עלול לפספס את המטרה ולא תמיד יוכל להחזיק מעמד.

ארגון לב לאחים הקים מערכת מדהימה של מדרשות במיוחד עבורך. במדרשה תיפגשי עם מתחזקות כמוך, קבוצת נשים ובנות הלומדות יחד שיעורי תורה מעניינים ומרתקים במיוחד ובגובה העיניים, במגוון נושאים ביניהם: זוגיות, אמונה, מוסר, פרשת שבוע, תיקון המידות ועוד. תתחברי לאווירה משפחתית, חמה ותומכת, והעיקר – לא תהיי לבד.

מטרתנו:

- הכוונת נשים ונערות המתחזקות בקיום התורה והמצוות, תמיכה וליווי לאורך כל הדרך.
- מפגשים, סדנאות, הרצאות תורניות וסדנאות מרתקות המועברים על ידי מיטב הרבנים והמרצים בפריסה ארצית של 67 מדרשות.
- חיבור לשורשים, למסורת ולתורת ישראל.
- הענקת תחושת סיפוק והתחזקות רוחנית למשתתפות.
- יצירת חברויות חדשות ומגוונות בין נשים ונערות.

כותבים עלינו

"לא חלמתי שכך אהנה מהמפגשים המדהימים הללו. בכל מפגש אני רק נהנית ומועצמת יותר ויותר. תודה לכם".

ל. ב.

"בתחילה לא מצאתי את הזמן למפגשים, אך כיום לאחר שנתיים, המפגשים הללו עומדים אצלי בראש הרשימה. אינני מוכנה לוותר עליה".

ד. ע.

TOP