יש לי שאלות

שאלות, שאלות ושוב שאלות. אדם שואל את עצמו מאות שאלות ביום בממצוע, את התשובות בדרך כלל עונה לעצמו. לעיתים יחפש תשובות במקום קרוב אליו: ספר, אינטרנט, אדם שנמצא לידו, או אולי אף ירים טלפון לחבר. לעיתים השאלות מהותיות יותר והוא ילך לבעל מקצוע או לאחד שמבין בעניין. רבים טועים לחשוב שאדם ששואל שאלות כנראה אינו חכם! "יש לו כל כך הרבה שאלות..." הם מתרצים, וכמובן טעות גדולה בידם. ככל שהאדם ישאל יותר, סביר להניח שיוסיף ידע, יהיה אינטליגנט. הפוטנציאל שלו להתקדם גבוה יותר.

מסופר על אדם שהתקבל לעבודה בכריתת עצים. בראיון העבודה הוסבר לו כי השכר שיקבל יהיה על פי כמות העצים אותם יכרות. אותו אדם החליט שהוא הולך להיות חוטב העצים הטוב ביותר באזור. ערב קודם יומו הראשון בעבודה, הקדים לישון, ולמחרת התייצב הראשון מבין החוטבים, בחר לעצמו את הגרזן החד ביותר והתחיל לעבוד במרץ. הוא חטב עצים כמעט ללא הפסקה. הוא שם לב ששאר החוטבים עובדים גם הם במרץ, אך מידי שעה נוטלים לעצמם הפסקה של כעשר דקות. כמובן הוא לא פירגן לעצמו הפוגה קלה. "עצלנים", סינן לעצמו. ארוחת צהריים לא טרח בכלל לאכול. מבחינתו כל דקה חשובה.

בסיום יום העבודה ספר מנהל העבודה את העצים שכרת כל אחד מהעובדים. כולם המתינו בסבלנות לקבל את שכרם. 'מאה ושנים עשר עצים חטבתי היום', חשב לעצמו בגאווה, 'נראה אם מישהו הספיק יותר ממני'. מנהל העבודה חזר מהספירה והכריז: "מקום ראשון – מאה תשעים וחמישה עצים". 'מה???' מיודענו הרגיש שהוא עומד להתעלף. 'איך זה יכול להיות?' הבחור שעמד לידו ראה אותו נסער ושאל אותו מה קרה ועל מה הסערה. "מה קרה?..." השיב לו החוטב במרירות. "אני לא נחתי לרגע. בזמן שאתם חגגתם בהפסקה, אני  המשכתי לעבוד. אפילו לא אכלתי, לרגע לא עצרתי...." הבחור שלידו חייך ואמר: "יקירי, האמת היא שאכן עשינו הפסקה מידי שעה לעשר דקות, אך אתה לא הבנת שבזמן ההפסקה חידדנו את הגרזנים".

כאשר נביט בהנהגת העולם, נראה הרבה טוב וחסד, אך לצערנו גם לא מעט קושי ו'רוע'. לעיתים נדמה כי הרוע ממלא את העולם, מנצח וגובר על הטוב. אדם שבוחר לשאול את עצמו ולהסיק את מסקנותיו בעצמו, מיד יתכסה בייאוש ויתרחק מבוראו, וכל זאת שראייתו מוגבלת ומסקנותיו אינן רחבות אופקים. כך עלול הוא להתכחש לקיום ה' בעולם ולכל הטוב שיכול לזכות בו.

הדרך להבין את האמת המוחלטת, היא לשאול את הצדיקים של אותו הדור. כאשר אדם נתקל במשהו שנוגד את הבנתו, הוא חייב לשאול. חלילה לו לענות ולתרץ לעצמו כ'מיטב' הבנתו. חולה הולך לשאול רופא לרפואתו, ואף יחפש את המומחה בתחום. כך למי שיש שאלות באמונה, ובענייני הנהגת העולם וכדומה, עליו לשאול את תלמידי החכמים המומחים בתחום. עלינו להבין כי אנו מוגבלים בהבנת הדברים כפי שהם נראים לעינינו. השאלות שלנו הן קיומיות ומגיעות ממקום נכון, וגם התשובות שנקבל, אם תתקבלנה ממומחה בתחום, יהיו מובנות יותר. כדי לגדל עץ, אנו מטמינים את זרעו באדמה. הזרע נרקב ונראה שהגיע למדרגה הנמוכה ביותר בטבע וסופו להתכלות, אך מיד לאחר מכן עולה ממנו נבט ירוק הגדל ופורח. כאשר אתה רואה מציאות מול עיניך שנראית כריקבון ורוע מוחלט, זכור תמיד: אתה מוגבל! אינך מבין הכול!! לך לשאול את המבינים!!!

מעשייה משעשעת מספרת על אדם שהגיע אל הרופא וטען בפניו: "דוקטור, הכול כואב לי. כל נגיעה בכל איבר מסיבה לי כאבים איומים". התפלא הרופא וביקש ממנו: "הראה לי את האצבע שלך". נקף החולה המסכן את אצבעו והנה רואה הרופא פצע מוגלתי, אדום ומודלק. 

הדוגמה שלפנינו מוגזמת לשם השעשוע, אך היא אמיתית ומגיעה היישר מהחיים עצמם. השיפוט והמסקנה שלנו גורמים לנו לא פעם לתוצאות מצערות ואנו מפסידים מכך. לכן, אם אתה מתוסכל משאלות שונות, אתה מוטרד ולא ברור לך מה האמת ומה התשובה הנכונה, שאל את המומחים.

ארגון ערכים וארגון הדברות קיימים כבר שנים רבות. תשובות לשאלות רבות קיבלו מהם מדענים ורופאים, אנשי ספר, פילוסופים ורבים נוספים שהיו בטוחים שהשאלה שלהם היא שאלת מיליון הדולר. אלפי משפחות הגיעו ומגיעות מיד חודש לנופשים וסופי שבוע מסובסדים בבתי מלון. ימי הנופש עמוסים בהרצאות מאלפות ומרתקות בנושאי אמונה, כגון אמונה ומדע, זוגיות וחינוך ילדים.

יהודים מכל רחבי העולם הגיעו לטעום טעמה של אמונה יהודית וחייהם השתנו לטובה בכל התחומים. ארגון הדברות הגדיל והקים אתר אינטרנט המלא במידע ובתוכו תשובות לשאלות רבות אותן שואלים גם חילונים וגם כאלה המתחילים תהליך התקרבות לדת. באתר ניתן לקבל מידע בכל שאלה הקשורה לעניינים הלכתיים העולים בפני המתחזק, הרצאות ושיעורים מרתקים.

בנוסף, הקים הארגון ערוץ טלוויזיה המשודר בערוץ 97 ובו תוכניות אקטואליה, תרבות ובישול, לצד ושיעורי תורה והרצאות בנושאים שונים ומגוונים. הערוץ הפתיע את הסקרים כאשר הסתבר שמעל מאתיים וחמישים אלף בתי אב נחשפים אליו מידי יום. הצטרף גם אתה לרבים שחיפשו את האמת ולא פחדו לחפש תשובות ויצאו מייסורי התסכול וחיבוט הנפש.

מטרתנו:

- קירוב יהודים לערכים יהודיים על ידי תוכנית הסמינרים של הארגון המתקיימת בסופי שבוע במלונות.
- ריכוז יסודות היהדות והארתם בהרצאות הנמסרות במשך שבת אחת.
- גילוי פניה המרעננות והמרתקות של המחשבה היהודית.
- הקמת סמינרים בחו"ל, במטרת לוחמה בהתבוללות ולחיזוק הזהות והשורשים היהודיים.

סוכת אבלים

מטרתנו:

- הצגת היהדות האמיתית, היפה, מסבירת הפנים.
- שידור שיעורי תורה, מוסר, הלכה, זוגיות וחינוך, לצד תכניות אקטואליה, תרבות, נשים ועוד.
- אתר הידברות – אתר היהדות הגדול בעולם. המכיל מדורים רבים ומגוונים ומשמש מעין אנציקלופדיה לכל שאלה בענייני יהדות.
- מתן חוויה רוחנית וסיפוק עצמי לצופים בערוץ.

TOP