טוהר הנפש

יסמין התיישבה מתוסכלת על הספה, מנסה להבין מה קורה עם החיים שלה. היא צעירה בסך הכול, נשואה באושר שלוש שנים, ומשום מה היא מרגישה שהחיים הפכו אפרוריים. נכון, היא אוהבת את בעלה ואת שני ילדיה הקטנים, אבל השגרה הזו פשוט קורעת אותה מבפנים. דפיקה בדלת. אבי נכנס הביתה. "מה העניינים?" הוא שואל. "בסדר..." עונה לו יסמין. לוחשת.

אבי ניגש למטבח ומרתיח מים. "רוצה קפה?" הוא צועק מהמטבח. "לא". היא עונה וממשיכה לצפות בטלוויזיה. 'אני משתגעת'. היא חושבת לעצמה. 'מה אני צריכה לעשות כדי להוסיף משהו לחיים האלה?!' לא פעם ניסתה לפתוח בשיחה על כך עם אבי, אבל הוא תמיד הגיב בקוצר רוח והביט בה במבט שאומר 'אני לא מבין מה את רוצה ממני'. בדרך כלל היה עונה לה: "הכול טוב ... תזרמי עם החיים..." והיא הייתה מתרתחת ברגע ומסננת אליו: "אינך מבין כלום!" קמה כמעט בוכה והולכת למטבח. הפעם, היא כבר מיואשת ממנו. היא הרימה טלפון למיה. מיה היא החברה הכי טובה שלה ותמיד יש לה עצות טובות. מיה ענתה אחרי כמה צלצולים והן קבעו לקפה בשעה תשע.

יסמין הודיעה לאבי שהיא יוצאת לקפה עם מיה, ואבי הסיט לשנייה את מבטו מהמסך, "תיהני... ד"ש". הן התיישבו. "מה קורה, אחותי?" שאלה מיה, שכבר מכירה את יסמין מספיק טוב כדי לדעת שעובר עליה משהו...

"נמאס לי! נמאס לי מאבי, נמאס לי מהבית, נמאס לי מהעבודה... פשוט נמאס לי!"

"אבל את אוהבת את העבודה שלך, ואני סגורה במאה אחוז שאת מעריצה את אבי. אז מה כל כך מתסכל אותך?"

"אין אפילו יום אחד שאני מרגישה כמו פעם. את יודעת... אני כל פעם נזכרת בשבוע שלפני החתונה. סבתא שלי אמרה לי שזה מזל רע לפגוש את הבעל לפני החופה, אז שבוע שלם לא התראינו. אפילו כשהלכתי לפני החתונה, בפעם הראשונה וכנראה האחרונה בחיים למקווה, הרגשתי הרגשה מיוחדת... ובאמת כשנפגשנו ביום של החתונה... וואו, הכול היה אחרת. מן התרגשות כזו, צמרמורת שאי אפשר להסביר. כאילו שזו הפעם הראשונה שנפגשים".

מיה הביטה בה בעיניים טובות וחייכה. "יש לי סוד קטן לספר לך", אמרה. יסמין הביטה בה מסוקרנת, ומיה המשיכה, "גם אני הרגשתי בדיוק כמוך, אבל מצאתי פתרון ששינה לי את החיים". יסמין לגמה מהקפה ולא הסירה מבטה ממיה אפילו לרגע.

"חשבת פעם להתחתן עוד פעם?" שאלה מיה. יסמין פקחה עיניים גדולות, מזועזעות. "מה??? קרה משהו בשנה האחרונה ולא סיפרת לי? הכול תקין עם אייל...?" מיה התגלגלה מצחוק, וכשנרגעה ענתה ליסמין בחיוך, "לא רק שהכול בסדר עם אייל, אפילו הרבה יותר מזה..." מיה הוציאה מהתיק שלה חוברת קטנה והראתה ליסמין. "אני מחלקת את החודש לשניים. שבועיים שאייל ואני ביחד, ושבועיים לא".

"רגע ... רגע ..." עוצרת אותה יסמין... "אל תגידי לי שחזרת בתשובה!!! אני לא מאמינה!"

"אל תתעלפי", אומרת מיה, "לא חזרתי בתשובה... ואגב, זה רעיון שאינני פוסלת אותו, במיוחד לאור מה שהחיים בדרך הזו נתנו לי".

"על מה את מדברת?" שאלה יסמין בקול רם וגרמה לכמה ראשים להסתובב לכיוונה ולהביט בה.

"על איזו דרך את מדברת? אילו חיים?" לחשה...

מיה חייכה אליה. "יש לי חברה בעבודה שהסבירה לי שאפשר לשחזר את החתונה ואת הרגע הזה שסיפרת לי עליו, ולחוות אותו מחדש לפחות פעם בחודש. אותה תחושה מדהימה של התחדשות. ואני חייבת לומר לך... זה עובד!!! בתחילה זה לא קל. בשבועיים הראשונים שלא היינו יחד, יצאנו מדעתנו, אבל מתרגלים וזה שווה! בעיקר כשמגיע היום שבו אני הולכת למקווה. זו הרגשה שאינני יכולה לתאר במילים. אייל מגיע מוקדם מהעבודה כדי שאספיק להתארגן. אני מנקה את עצמי, ממש כמו תהליך של היטהרות פנימית. יוצאת מהמקווה ומרגישה בן אדם חדש! כאילו נכנסה בי נשמה טהורה וזכה. באותו יום אייל לא אינו מעיין בחדשות או צופה בכדורגל. רק אני מעניינת אותו! מש כמו ביום החתונה. לפעמים אנחנו יוצאים יחד לבילוי, או מעדיפים לאכול ארוחת ערב חגיגית בבית. ממש מתכננים את היום הזה עבורנו. ככה כל חודש!

יסמין נשארה פעורת פה. מיה המשיכה לתאר לה את תחושת ההתחדשות, את הרגשת הטוהר העילאית, את ההתרעננות והחלפת הכוחות, והשאירה ליסמין פרטי התקשרות עם ארגון אור הטוהר המסייע למי שמתחילה בתהליך. יסמין חזרה הביתה מרוגשת, מלאת תקווה לשינוי. למחרת, סיפרה לאבי ותיארה לו את דבריה של מיה. אבי נרתע בתחילה, אך לאחר הפצרות ושיחות שכנוע מיסמין, הסכים לנסות. הוא לא התחרט מעולם על החלטתו.

חודשים ספורים לאחר מכן, כבר העבירה יסמין את סוד השמחה וההתחדשות הזוגית לחברות נוספות. 'מסתבר', חשבה לעצמה יסמין, 'שלפעמים הפתרון הוא פשוט וקרוב אלינו יותר ממה שאנו מדמיינים'.

אז אם חשוב לך לשפר את הקשר עם בעלך, לחזק את חיי הנישואין ולחוות את ההתרגשות של ההתחלה גם ביום-יום, צרי קשר עם ארגון "אור הטוהר" ותגלי עולם חדש של זוגיות.

מטרתנו:

- הגברת המודעות לנושא טהרת המשפחה.
- הדרכה, עזרה וסיוע, מתן ליווי וכלים, מעקב ובקרה, בידידות, בהארת פנים ובאהבה.
- הסברת הנושא מתוך דיסרטיות, באינדיבידואליות, בכבוד ובהתאמה לכל אדם ולכל רמה.
- הנגשת המידה על המקוואות והתנאים שבהם.
- תמיכה אישית לאורך כל הדרך ע"י רבנית מוסמכת.

כותבים עלינו

"אני רוצה להודות לרבנית ר. שליוותה אותי בכל התהליך המדהים הזה! מעולם לא הרגשתי טהורה ומבורכת כמו שאני חשה כיום. מאז שהתחלנו את התהליך, כל מה שאני רוצה או רק חושבת עליו –מתגשם".

ג. ח.

TOP